Alior Bank stawia na edukację

Alior Bank zaangażował się w programy edukacyjne skierowane do dzieci, studentów, a także rodziców, które koncentrują się głównie na popularyzacji i edukacji finansowej. Nad rozwojem i tworzeniem nowych projektów edukacyjnych czuwa Innovation Lab, specjalna jednostka Alior Banku odpowiedzialna za tworzenie i rozwój innowacyjnych rozwiązań.

Działania dla najmłodszych realizowane przy współpracy z Fundacją Ekomini koncentrują się na poszerzaniu wiedzy finansowej dzieci. W styczniu w ramach współpracy z Fundacją w jednej ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego rozpoczęły się pilotażowe zajęcia edukacyjne, prowadzone przez ekspertów z Alior Banku. Uczniowie klas szóstych uczyli się, jak efektywnie oszczędzać, ale i inwestować. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, chętnie dzieląc się swoimi pomysłami na oszczędzanie. Rozwijały też umiejętności matematyczne, rozwiązując specjalnie przygotowane w tym celu zadania.

Działalność edukacyjna na rzecz dzieci, to nie jedyna inicjatywa Alior Banku. W ramach współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowano już dwie edycje wykładów i warsztatów „Matematyk w Banku”, w których wzięło udział ponad 100 studentów. Podczas spotkań eksperci Alior Banku prezentowali praktyczne umiejętności z zakresu matematyki finansowej, które są szczególnie pożądane przez pracodawców w sektorze bankowym.

Współpraca była na tyle udana, że Karol Kuraszkiewcz z Alior Banku, organizator spotkań w ramach tego autorskiego programu dla młodzieży akademickiej, został powołany do Rady Pracodawców przy Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Do zadań Rady należy opiniowanie programu studiów i proponowanie nowych rozwiązań, których celem jest kształcenie studentów odpowiadające potrzebom rynku pracy.

Fotografia: materiały prasowe Alior Bank

Źródło informacji: Alior Bank