Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią!

Nowa książka wprowadzająca dzieci w świat ekonomii

Nakładem wydawnictwa Publikat ukazała się książka „Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią” autorstwa Bogusia Janiszewskiego. Ilustracje do książki przygotował Max Skorwider.

W książce czytelnik znajdzie odpowiedzi na takie pytania, jak: Skąd się biorą pieniądze i czemu wciąż jest ich za mało? Dlaczego jedni zarabiają więcej, a inni mniej? Do czego państwu potrzebny jest budżet? Po co nam podatki i dlaczego musimy je płacić? Dlaczego gospodarka raz się rozwija, a raz nie? Co robić, gdy w skarbonce albo w portfelu widać dno? Czy fajnie jest mieć własną firmę? Po co Ci ekonomia?

„Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią”, Max Skorwider, Boguś Janiszewski. Wydawnictwo Publio

Aleksandra Dziadykiewicz, dziennikarka Radia TOK FM, tak mówi o książce:

Ta książka dowodzi, że o ekonomii można mówić nie tylko jasno, ale i z humorem. Dostajemy tu solidną dawkę wiedzy o podstawowych i nieco bardziej zaawansowanych zjawiskach gospodarczych. Czyta się szybko, a zapamiętuje jeszcze szybciej – dzięki zabawnym, czasem przewrotnym rysunkom. To książka dla każdego młodego bystrzaka. Ale nie tylko! Mamo i tato: pożyczcie „Ekonomię” od waszego dziecka. Sporo się dowiecie, i będziecie się przy tym dobrze bawić!

Bogusław Janiszewski – doświadczony menedżer, zaprawiony w boju zarówno w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i pełnienia funkcji kierowniczych w organizacjach biznesowych. Od zawsze związany z edukacją. M.in. współzałożyciel Wyższej  Szkoły Języków Obcych w Poznaniu. Absolwent studiów MBA i polonista w jednym. Książka „Ekonomia” jest jego debiutem w roli autora. Społecznie zaangażowany ojciec 11-letniego Stasia i 17-letniej Ani. Inspirację do napisania książki stanowiły uporczywe i męczące pytania ze strony dzieci, ciekawych jak działa gospodarka. Obecnie prowadzi wraz z żoną rodzinną firmę konsultingową, zajmującą się projektami rozwojowymi dla organizacji biznesowych  i … pisze nową książkę.

Max Skorwider – doktor, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – adiunkt w Pracowni Litografii. Ilustrator książek dla dzieci, grafik, satyryk, plakacista, bloger. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach w kraju i zagranicą. Aktywny również w innych dziedzinach sztuki. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Entuzjasta nowej formuły komunikacji wizualnej z młodymi odbiorcami. Jego rysunki charakteryzuje odwaga, niepokorność, ironia i dystans. Chętnie odwołuję się do inteligencji i poczucia humoru dzieci. Swoich odbiorców traktuje poważnie, unikając infantylizmu.

„Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią”
tekst: Boguś Janiszewski; ilustracje: Max Skorwider
Wydawnictwo: Publicat