Ferie zimowe z Fundacją Ekomini

Fundacja Ekomini zaprasza na bezpłatne warsztaty i zajęcia, które odbędą się w najbliższe ferie zimowe w Krakowie i Warszawie.

Warsztaty Smart Start – Kraków

Kolejna odsłona warsztatów została zaplanowana na 27 stycznia na godzinę 17:15 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Temat zajęć to „Poszukiwacze skarbów”. Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję zamienić się w poszukiwaczy skarbów, a dla animatorów to sposobność, by opowiedzieć, co było cenne dla ludzi żyjących w przeszłości, a co dziś.  Wspólnie z dziećmi zastanowią się, jakie czynniki mają wpływ na cenę i wartość przedmiotu.  Uczestnicy będą doskonalić umiejętności porównywania i szacowania. Na zakończenie dzieci wykonają szkatułki, dzięki czemu rozwiną umiejętności manualne i twórcze.  Poprzez wykorzystanie do tego celu materiałów z recyklingu, dowiedzą się, jak dbać o środowisko.

Zapisy:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Wypożyczalnia i Pracowania dla Dzieci – pok. 48 (parter), ul. Rajska 1 lub telefoniczne nr tel. 12 37 52 256.
Liczba uczestników jest ograniczona.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ferie z Akademią Ekomini – Kraków

Zajęcia organizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie z zakresu edukacji ekonomicznej dla dzieci z klas od I do IV.

Zajęcia poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat finansów, ekonomii i przedsiębiorczości. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czy pieniądze są potrzebne oraz czym płacono, kiedy nie było pieniędzy. Dzieci poznają charakterystyczne cechy i zabezpieczenia banknotów. Będą mogły także rozwinąć swoją kreatywność, projektując i wykonując własne pieniądze.

Terminy:
6 lutego, godz. 10.00 – 11.00
7 lutego, godz. 10.00 – 11.00
8 lutego, godz. 10.00 – 11.00
9 lutego, godz. 10.00 – 11.00
10 lutego, godz. 10.00-11.00

Rezerwacje i zapisy: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 37-52-256

Liczba uczestników jest ograniczona.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty Smart Start – Warszawa

Warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat, organizowane są we współpracy z Klubem Mamy i Taty w Warszawie. Zajęcia na temat „Po co nam pieniądze?” odbędą się 4 lutego o godzinie 11.00.

Podczas tego spotkania dzieci dowiedzą się, czym płacono zanim wymyślono monety i banknoty, po co wymyślono pieniądze. Poznają̨ znaczenie słów nominał, awers i rewers. Dowiedzą̨ się, jakie podstawowe elementy i znaki posiadają̨ banknoty, by na zakończenie zajęć zaprojektować i wykonać własne monety i banknoty.

Zapisy i informacje:
Klub Mamy i Taty
Ul. Stanisławowska 3, Praga Płd., Warszawa
Mail: dorota@klubmamyitaty.pl
Liczba uczestników jest ograniczona.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Fundacja Ekomini – niezależna organizacja non-profit działająca na terenie Polski. Powołana w celu promocji edukacji dzieci w zakresie ekonomii, zarządzania finansami, nowych technologii, rozwijania przedsiębiorczości i aktywnego stylu życia.