Fundacja Ekomini na Wielkiej Paradzie Smoków

W dniach 30 i 31 maja 2015 r. w ramach promocji Programu Smart Start Fundacja Ekomini brała udział w 15. Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie. Jak co roku, w Paradzie organizowanej przez Teatr Groteska uczestniczyły grupy dzieci z całego kraju, animujące własnoręcznie przygotowane olbrzymie smoki. W uroczystym, radosnym pochodzie przy dźwiękach wesołej muzyki i smoczych ryków przemaszerowały one ulicami Starego Miasta.
Podczas towarzyszącego Paradzie dwudniowego Pikniku Rodzinnego, Fundacja Ekomini we współpracy z zaprzyjaźnioną Biblioteczką Malucha, zorganizowała kilkanaście konkursów i zabaw, w których chętnie uczestniczyły całe rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria dla najmłodszych (by zdobyć nagrodę, wystarczyło rozwiązać wylosowaną Smoczą Zagadkę), konkurs Imię dla Smoka oraz indywidualne i rodzinne konkursy Wiedzy o Smoku Wawelskim oraz Wiedzy o Baśniach i Legendach. Nie brakowało też chętnych do wykonania fryzury dla smoczycy, zaprojektowania masek dla smoka czy koron dla książąt i księżniczek, a także zdobycia odznaki Smoka Rysownika. Nic dziwnego, że stoisko Fundacji w namiocie Partnera Programu Smart Start, Skandii, odwiedziło blisko 1000 osób.
Liczne konkursy i atrakcje umożliwiały nie tylko zdobywanie ciekawych nagród, ale także stanowiły okazję do inspirujących spotkań, rozmów, poszerzenia wiedzy o polskich legendach, a także do międzypokoleniowej współpracy. Uczestnicząc w smoczym Pikniku Rodzinnym, Fundacja Ekomini po raz kolejny mogła realizować jeden ze swych statutowych celów, jakim jest podejmowanie działań „na rzecz kultury, sztuki i edukacji oraz integracji lokalnych społeczności”.