Liderki Biznesu – jak zwyciężać i zmieniać świat

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprezentowało pierwsze wydanie długo oczekiwanej publikacji powstałej z inicjatywy Fundacji Liderek Biznesu. Fundację tworzą kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy i dziś wnoszą swoje doświadczenia biznesowe do wspólnej idei: promocji przedsiębiorczości, rozwijania talentów oraz wspierania aspiracji i niezależności zawodowej kobiet.


Książka składa się z 13 historii napisanych na podstawie wywiadów z bohaterkami.

Alicja Kornasiewicz, Sonia Draga, Solange Olszewska, Magdalena Nawłoka, Beata Osiecka, Jolanta Zwolińska, Joanna Klimas, Aneta Podyma, Iwona Kossmann, Agnieszka Anielska, Krystyna Boczkowska, Beata Stelmach i Danuta Dąbrowska dzielą się swoimi doświadczeniami, radościami i porażkami.

Nie znajdziemy w tej książce łatwych rozwiązań, jak osiągnąć równowagę w życiu osobistym i zawodowym. Znajdziemy jednak inspirację do działania, do wiary w siebie i we własną intuicję. Znajdziemy prawdziwe historie zwykłych, a jakże niezwykłych kobiet, które – każda na swój sposób – osiągnęły sukces. Sukcesem jest robienie tego, co się lubi. To pasja, potrzeba sięgania coraz wyżej, szukania nowych rozwiązań, nieustająca ciekawość świata i ludzi.

„Rozwój zawodowy kobiet jest ważny z punktu widzenia zarówno całej gospodarki, jak i poszczególnych organizacji. Kobiety to większość społeczeństwa, ponad połowa ma wyższe wykształcenie. Polski nie stać na nie wykorzystywanie potencjału kobiet” – powiedziała Iwona Kozera, fundator Fundacji Liderek Biznesu, partner w firmie EY.

Książka porusza kwestie: partnerstwa w biznesie, równowagi między życiem prywatnym a zawodowym, stereotypów i walki z nimi, motywacji, zarządzania zespołem i sobą. Odpowiada na pytanie, jak każda z bohaterek odkryła w sobie dany talent, motywację do działania, dokąd zmierza i jak definiuje swoją misję, którą realizuje w biznesie.

Celem książki jest przedstawienie doświadczeń kobiet, które będą inspiracją dla czytelniczek do sięgania po najwyższe stanowiska, do walki z powszechnymi barierami w rozwoju zawodowym kobiet.

Źródło informacji: Wydawnictwo PWN