Maj z Fundacją Ekomini

Fundacja Ekomini zaprasza w maju na bezpłatne warsztaty i zajęcia, które odbędą się w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu. Celem zajęć jest edukacja ekonomiczna. Dzieci poprzez zabawę poznają podstawy wiedzy ze świata finansów. Warsztaty są prowadzone przez doświadczonych animatorów w ciekawy sposób, a tematyka jest dostosowana do wieku dzieci. Uczestnicy z zajęć wychodzą bardzo zadowoleni – o potrzebie oszczędzania nie trzeba już nikogo przekonywać.

Warsztaty Smart Start – Kraków

Kolejna odsłona Warsztatów Smart Start została zaplanowana na 13 maja na godzinę 12:00 w Galerii Bronowice w Krakowie.
Temat zajęć to Skarby wczoraj i dziś. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zamienić się w poszukiwaczy skarbów oraz dowiedzieć się, co było cenne dla ludzi żyjących w przeszłości, a co dla współczesnych. Dzieci wraz animatorami zastanowią się, jakie czynniki mają wpływ na cenę i wartość przedmiotu. Uczestnicy będą doskonalić umiejętności porównywania i szacowania. Na zakończenie dzieci wykonają szkatułki, dzięki czemu rozwiną umiejętności manualne i twórcze. Poprzez wykorzystanie do tego celu materiałów z recyklingu, dowiedzą się, jak dbać o środowisko.

 • Szczegółowe informacje:
  Termin: 13.05.2017 (sobota), godzina 12:00
  Miejsce: Galeria Bronowice
  Ul. Stawowa 61, 31-346 Kraków
  Kącik Filmowy, I piętro
  Udział w zajęciach jest bezpłatny.

III Wrocławski Bieg Akademicki

Fundacja Ekomini razem z HAIZ weźmie udział w wydarzeniu, które odbędzie się 14 maja we Wrocławiu, w Parku Grabiszyńskim. W godzinach od 9:00 do 16:00 będzie można wziąć udział w różnych aktywnościach, m.in. grze, konkursach, mini warsztatach.

III Wrocławski Bieg Akademicki organizowany jest przez Informację Kulturalno – Sportową Studentów oraz Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To inicjatywa mająca na celu szerzenie idei związanych ze sportem i aktywnym trybem życia, a także integrację wrocławskiego środowiska akademickiego.
Dodatkowym celem Biegu jest również pomaganie innym – uzyskany dochód, jak w poprzednich edycjach, zostanie przeznaczony na cel charytatywny.
Wokół głównego punktu imprezy przewidywanych jest również wiele atrakcji, nie tylko dla biegaczy, oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Wrocławski Bieg Akademicki to nie tylko kolejna okazja do sprawdzenia swojej formy, ale także do przyjemnego spędzenia niedzieli wraz z rodziną i przyjaciółmi.
Zapisy na Bieg trwają do 10 maja.

 • Szczegółowe informacje:
  Termin: 14.05.2017 (niedziela), godzina 9:00-16:00
  Miejsce: Park Grabiszyński, Wrocław
  Stoisko HAIZ i Fundacja Ekomini
  Udział w zajęciach organizowanych przez Fundację jest bezpłatny.

Warsztaty Smart Start  – Warszawa – Klub Malucha Książkowa 9b

Zajęcia organizowane we współpracy z Klubem Malucha Książkowa 9b w Warszawie.
Zajęcia poprzez zabawę wprowadzają dzieci w wieku 4-6 lat w świat finansów, ekonomii i przedsiębiorczości.

Terminy w maju:

10 maja (środa), godz. 17:00, temat: Skarbonka
Podczas zajęć dzieci opowiedzą o swoich marzeniach, które mogą być ich celami oszczędzania. Poznają i nauczą się definiować pojęcia: potrzeba i zachcianka. Dowiedzą się, jak oszczędzano w dawnych czasach i w jaki sposób przechowywano oszczędności. Razem z animatorami zastanowią się, w jaki sposób można oszczędzać współcześnie. W części plastycznej dzieci wykonają swoją skarbonkę z materiałów recyklingowych.

UWAGA! Zmiana terminu:

24 maja (środa), godz. 17:00, temat: Skarby wczoraj i dziś
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zamienić się w poszukiwaczy skarbów oraz dowiedzieć się, co było cenne dla ludzi żyjących w przeszłości, a co dla współczesnych.  Dzieci wraz animatorami zastanowią się, jakie czynniki mają wpływ na cenę i wartość przedmiotu. Uczestnicy będą doskonalić umiejętności porównywania i szacowania. Na zakończenie dzieci wykonają szkatułki, dzięki czemu rozwiną umiejętności manualne i twórcze.  Poprzez wykorzystanie do tego celu materiałów z recyklingu, dowiedzą się, jak dbać o środowisko.

UWAGA! Zmiana terminu:

31 maja (środa), godz. 17:00, temat: Oszczędzanie i zasoby Ziemi
Podczas tego spotkania dzieci dowiedzą się, co można oszczędzać, po co oszczędzać i jakie są sposoby na oszczędzanie zasobów oraz pieniędzy. Odkryją, dlaczego tak ważne jest dbanie o istniejące zasoby na Ziemi i dlaczego potrzebne jest segregowanie odpadów. Na koniec zajęć zaprojektują i wykonają przedmioty użytkowe z surowców wtórnych.

 • Szczegółowe informacje i zapisy:
  Terminy: 10.05.2017, 17.05.2017, 24.05.2017, godzina 17:00
  Klub Malucha Książkowa 9b
  Ul. Książkowa 9b, 03-134 Warszawa
  Zapisy: ksiazkowa9b@gmail.com, tel. 696 165 879
  Liczba uczestników jest ograniczona.
  Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 Warsztaty Smart Start – Warszawa – Klub Mamy i Taty

Warsztaty dla dzieci od 4 do 6 lat, organizowane są we współpracy z Klubem Mamy i Taty w Warszawie.

Terminy i tematy warsztatów w maju:

13 maja (sobota), godz. 11:00, temat: Po co są pieniądze?
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czy pieniądze są potrzebne oraz czym płacono, kiedy nie było pieniędzy. Dzieci poznają charakterystyczne cechy i zabezpieczenia banknotów. Będą mogły także rozwinąć swoją kreatywność, projektując i wykonując własne pieniądze.

27 maja (sobota), godz. 11:00, temat: Skarbonka
Podczas zajęć dzieci opowiedzą o swoich marzeniach, które mogą być ich celami oszczędzania. Poznają i nauczą się definiować pojęcia: potrzeba i zachcianka. Dowiedzą się, jak oszczędzano w dawnych czasach i w jaki sposób przechowywano oszczędności. Razem z animatorami zastanowią się, w jaki sposób można oszczędzać współcześnie. W części plastycznej dzieci wykonają swoją skarbonkę z materiałów pochodzących z odzysku.

28 maja (sobota), godz. 11:00, temat: Skarby wczoraj i dziś
Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję zamienić się w poszukiwaczy skarbów, a dla animatorów to sposobność, by opowiedzieć, co było cenne dla ludzi żyjących w przeszłości, a co dziś. Wspólnie z dziećmi zastanowią się, jakie czynniki mają wpływ na cenę i wartość przedmiotu. Uczestnicy będą doskonalić umiejętności porównywania i szacowania. Na zakończenie dzieci wykonają szkatułki, dzięki czemu rozwiną umiejętności manualne i twórcze.  Poprzez wykorzystanie do tego celu materiałów z recyklingu dowiedzą się, jak dbać o środowisko.

 • Szczegółowe informacje i zapisy:
  Terminy: 13.05.2017, 27.05.2017, 28.05.2017, godzina 11:00
  Klub Mamy i Taty
  Ul. Stanisławowska 3, Praga Płd., Warszawa
  Zapisy: dorota@klubmamyitaty.pl
  Liczba uczestników jest ograniczona.
  Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 


Fundacja Ekomini

Niezależna organizacja non-profit działająca na terenie Polski. Powołana w celu promocji edukacji dzieci w zakresie ekonomii, zarządzania finansami, nowych technologii, rozwijania przedsiębiorczości i aktywnego stylu życia. Twórca projektu Smart Start, którego Partnerem Strategicznym jest Alior Bank.