Moje pierwsze kieszonkowe – poradnik Macieja Samcika

1 lutego 2016 roku, nakładem wydawnictwa Agora, na rynku pojawił się poradnik Macieja Samcika „Moje pierwsze kieszonkowe”. W książce dziennikarz ekonomiczny radzi nastolatkom i ich rodzicom jak bezpiecznie zarządzać swoimi finansami przez Internet, jak najlepiej płacić w sieci, jak zaplanować domowy budżet oraz jak i gdzie lokować swoje pierwsze oszczędności.

Im wcześniej młodzi ludzie oswoją się z oszczędzaniem, liczeniem pieniędzy i ich wydawaniem, tym łatwiej będzie im żyć gdy dorosną – a to już za kilka lat. Maciej Samcik w swojej nowej książce „Moje pierwsze kieszonkowe” wprowadza nastolatków w świat, w którym będą musieli znacznie szybciej niż ich rodzice podejmować finansowe decyzje – wydawanie pieniędzy i zaciąganie kredytów będzie się odbywało za pomocą jednego kliknięcia.

Maciej Samcik od 1997 roku jest dziennikarzem ekonomicznym „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej – pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Jest autorem i współautorem poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych. Został wyróżniony prestiżowymi nagrodami dziennikarskimi, w tym nagrodą Grand Press Economy. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tytuł: „Moje pierwsze kieszonkowe. Jak od małego zarabiać miliony?”
Autor: Maciej Samcik
Wydawca: Agora SA
Miejsce i rok wydania: Warszawa, styczeń 2016
Format: 215 x 135 mm
Liczba stron: 168 stron
oprawa: miękka