Oszczędzanie a zasoby Ziemi

Czerwcowe warsztaty Smart Start w Teatrze Groteska

W niedzielę 26 czerwca w Teatrze Groteska o godzinie 12:15, przed spektaklem Nie płacz koziołku, odbędą się warsztaty w ramach Programu Smart Start. Tematem ostatniego przed wakacjami spotkania będzie Oszczędzanie a zasoby Ziemi.

Zajęcia rozpoczną się od krótkiej rozmowy na temat różnych sposobów oszczędzania oraz ekologii. Animatorki wyjaśnią dzieciom pojęcie recyklingu, a także dlaczego segregacja odpadów to dobry sposób na oszczędzanie zasobów ziemi i pieniędzy. Na zakończenie uczestnicy zamienią się w małych rękodzielników, którzy wykonają unikatowe ozdoby lub drobne przedmioty użytkowe z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Celem warsztatów Smart Start jest promocja kultury oszczędzania i przedsiębiorczości. Animatorzy wykorzystując zabawy i działania twórcze, wprowadzają dzieci w świat ekonomii i finansów. Dzięki zajęciom mali uczestnicy nie tylko kreatywnie spędzają czas, ale przede wszystkim uczą się działania, rozwijają wyobraźnię, podejmują inicjatywę, szukają nowych rozwiązań oraz zdobywają wiedzę na temat otaczającego ich świata.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Wstęp wolny.

Organizatorem warsztatów w ramach Programu Smart Start są: Fundacja Ekomini i Skandia Życie S.A.

Fundacja Ekomini jest niezależną, działającą na terenie całej Polski organizacją non-profit, której misją jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie przedsiębiorczości.

Wierzę, że wsparcie rozwoju potencjału, który tkwi w każdym dziecku, zaowocuje w przyszłości świadomością posiadanych zasobów i trafnym wyborem jego własnej, satysfakcjonującej ścieżki życiowej.

Anna Gać – prezes Fundacji Ekomini

Fot. Michał Nowak