Co warto wiedzieć o komputerach?

Recenzja książki Szalona historia komputerów

W dzisiejszych czasach już nawet najmłodsze dzieci nie mają problemów z obsługą komputerów czy urządzeń mobilnych. Także coraz więcej starszych osób radzi sobie ze współczesnymi urządzeniami.

Nie każdy jednak potrafi wyjaśnić, jak tak naprawdę działa komputer. Jak zapisuje informacje? Co znajduje się w środku? W jaki sposób na dyskach i nośnikach pamięci umieszczane są dane? Jak działa system operacyjny?

I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam Marcin Kozioł i jego Szalona historia komputerów, wydana przez Prószyński i S-ka. Autor w bardzo przystępny i zrozumiały sposób odpowiada na powyższe pytania oraz wiele innych, przy okazji zabierając nas we wspaniałą podróż do wnętrza komputera. W czasie lektury poznajemy także historię urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia.

Szalona historia?

Owszem, ale historia komputerów opisana w książce jest nie tylko szalona. To bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, od której trudno się oderwać. Skierowana jest głównie do młodych czytelników, ale z pewnością chętnie sięgną po nią także starsi, chociażby po to, aby odświeżyć swoją wiedzę oraz powspominać dawne komputery czy urządzenia do zapisywania danych.

Fot. Sylwia Jacek, Co warto wiedzieć o komputerach?

Tylko książka?

Szalona historia komputerów nie jest zwykłą książką do przeczytania. Znajdziemy w niej mnóstwo ciekawostek oraz zadań do wykonania – opisanych w taki sposób, że każdy będzie chciał je wykonać.

Ponadto w książce znajdziemy kody, które należy wpisać na stronie docent5procent.pl. Dzięki nim dostaniemy dostęp do dodatkowych materiałów i filmików. Możemy także obliczyć, ile mamy lat psich lub ile już przeżyliśmy dni.

Fot. Sylwia Jacek, Co warto wiedzieć o komputerach?

Czy warto?

Warto! To książka, którą warto mieć w domu, ponieważ z pewnością będziemy chętnie do niej wracać. To nie tylko dobra lektura dla dzieci, ale okazja do wspólnego poznawania komputerów od nieco innej strony, niż robimy to na co dzień. 🙂