Warsztaty Smart Start w Food&People w Krakowie

W niedzielę, 23 października o godzinie 10.00, Fundacja Ekomini poprowadzi warsztaty Smart Start w restauracji Food&People, ul. Grzegórzecka 21 w Krakowie. Temat zajęć „Po co nam pieniądze?”

Warsztaty

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się, czym płacono zanim wymyślono monety i banknoty, po co są potrzebne pieniądze. Poznają znaczenie słów awers i rewers, nominał, waluta oraz dowiedzą się, jakie podstawowe elementy posiadają banknoty po to, by na zakończenie zajęć zaprojektować i wykonać własne pieniądze. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Przedsiębiorcze Dzieci

Zajęcia będą częścią wydarzenia z cyklu Przedsiębiorcze Dzieci organizowanego przez restaurację Food&People. Tego dnia tamtejsza przestrzeń po raz kolejny zamieni się w niezwykłe targowisko,  na którym dzieci będą sprzedawać już nieużywane przez siebie zabawki, książki, gry i inne przedmioty. Kupować będą również dzieci. Przedsięwzięcie ma na celu wprowadzić dzieci w świat finansów, przybliżyć zasady wymiany handlowej, a przede wszystkim uczyć przedsiębiorczości.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00. Chętni do sprzedaży swoich rzeczy proszeni są o zgłoszenia na kontakt@foodandpeople.pl – Liczba miejsc handlowych jest ograniczona!

Fundacja Ekomini

Niezależna organizacja non-profit działająca na terenie Polski. Powołana w celu promocji edukacji dzieci w zakresie ekonomii, zarządzania finansami, nowych technologii, rozwijania przedsiębiorczości i aktywnego stylu życia.

W roku szkolnym 2015/2016 fundacja w ramach Projektu Smart Start zorganizowała dla dzieci Akademię Ekomini, Warsztaty Smart Start w Teatrze Groteska i stworzyła portal dla rodziców SmartStart.pl. Ponadto wzięła udział w Wielkim Smoczym Pikniku podczas Wielkiej Parady Smoków w Krakowie.