Wyniki konkursu – Smart Start – Lubię to!

Przedstawiamy wyniki konkursu Smart Start – Lubię to!, zorganizowanego przez Fundację Ekomini. 

Zadaniem uczestników konkursu było  stworzenie rodzinnej pracy plastycznej lub udzielenie odpowiedzi na pytania konkursowe.

W sumie nadesłano 24 prace plastyczne i 25 odpowiedzi zgodnych z regulaminem, spośród których jury wybrało 8 laureatów. Ich autorzy otrzymają zestawy nagród, składające się ze Skarbonek, gier, książek, filmów pendrive’ów i kubków.

Decyzją jury zostały nagrodzone dodatkowe osoby, które wykazały się aktywnością w dwóch zadaniach i ich prace zostały wysoko ocenione.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Wkrótce, w osobnym artykule, podzielimy się z naszymi czytelnikami wnioskami z odpowiedzi na pytania dotyczące portalu.

A oto lista zwycięzców i zestawów nagród wraz z nagrodzonymi pracami i odpowiedziami (nagrody zostaną wysłane po 10 kwietnia).


WYNIKI KONKURSU

Kategoria: Dla rodzin

I miejsce: Aneta Chudaszek

Nagroda: Super Skarbonka, filmy Było sobie życie (zestaw 6 płyt DVD) – wydawnictwo Hippocampusgra Gdybyś był…– wydawnictwo Alexander, gra Capital – wydawnictwo Granna, książka 100 potwornych opowieści o pieniądzach, czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową – wydawnictwo Agora, pendrive.

Fot. Aneta Chudaszek, Misja – po co dzisiaj potrzebne są pieniądze?

II miejsce: Emilia Adamów

Nagroda: Super Skarbonka, gra Był sobie człowiek – wydawnictwo Hippocampus, gra Kamelot jr – wydawnictwo Granna, książka Jak zadbać o własne finanse – wydawnictwo Samo Sedno, pendrive.

Fot. Emilia Adamów, 4 słoiki

III miejsce: Eulalia Pikuła

Nagroda: Super Skarbonka, gra Mam Cię! – wydawnictwo Alexander, gra My first activity – wydawnictwo Piatnik, książka Bogaty albo biedny – wydawnictwo Studio Emka, pendrive.

Fot. Eulalia Pikuła, 4 słoiki

IV miejsce: Anna Chmielewska

Nagroda: Super Skarbonka, gra Słowostwory – wydawnictwo Egmont, gra Od Helu do Wawelu – wydawnictwo Granna, książka Bank taty – wydawnictwo Studio Emka, pendrive.

Fot. Anna Chmielewska, 5 zabaw na Dzień Dziecka

Wyróżnienia:

Aleksandra Kostuch

Nagroda: gra Czego brakuje (3+)– wydawnictwo Alexander, książka Moje pierwsze kieszonkowe – wydawnictwo Agora, pendrive.

Fot. Aleksandra Kostuch, Misja Smart Start

Jakub Bawełkiewicz

Nagroda: gra Polowanie na robale – wydawnictwo Egmont, pendrive.

Fot. Jakub Bawełkiewicz, Haiz i jeszcze więcej

Kategoria: Dla czytelników smartstart.pl

I miejsce: Karolina Mucha

Nagroda: gra Było sobie życie. Wielki pościg – wydawnictwo Hippocampus, książka Jak zadbać o własne finanse – wydawnictwo Samo Sedno, książka Superodżywcze soki i smoothie – wydawnictwo Fundacja Źródła Życia, pendrive.

Chętnie przeczytałabym artykuł na temat rozwijania empatii u dzieci. Uważam, że obecnie mało mówi się o uwrażliwianiu na potrzeby innych, a wiele dzieci przyzwyczajonych jest do tego, że wszystko zostaje im podstawione pod nos. Sądzę, że temat ten mógłby zainteresować sporą grupę rodziców, a wypracowana u ich pociech empatia, oszczędziłaby im wielu kłopotów wychowawczych.

II miejsce: Marek Mikuła

Nagroda: gra Czego brakuje (5+) – wydawnictwo Alexanderksiążka 100 potwornych opowieści o pieniądzach, czyli jak żyć, zarabiać i wydawać z głową – wydawnictwo Agora, książka Terapia sokowa – wydawnictwo Buchmann, pendrive.

Jak odkryć i rozwijać talent dziecka? – rodzice pragną, by ich dzieci były mądre, zaradne i potrafiły sobie radzić w życiu. Jednak potrzebują wskazówek, jak poprowadzić swoje pociechy do sukcesu w dorosłym życiu.

III miejsceAnna Storman

Nagroda: gra Czacha dymi – wydawnictwo Kukurykuksiążka Bank taty – wydawnictwo Studio Emka, książka Superodżywcze soki i smoothie – wydawnictwo Fundacja Źródła Życia, pendrive.

Jak oduczyć dziecko nadużywania smartfonów czy innych urządzeń mobilnych? Dzisiaj wszyscy się z tym borykamy i ten problem nas przerasta. Dzieci często reagują krzykiem i złością, gdy się czegoś im zabrania.

IV miejsce:  Barbara Tchórzewska:

Nagroda: gra Główka pracuje – wydawnictwo Kukurykuksiążka Moje pierwsze kieszonkowe – wydawnictwo Agora, książka Terapia sokowa – wydawnictwo Buchmann, pendrive.

Zjawisko hejtu w Internecie a nasze dzieci. Jak bronić i uczulać nasze dzieci? Czy walczyć, a może przymykać oko?

Wyróżnienia:

Dagmara Kowalewska

Nagroda: gra Nogi stonogi – wydawnictwo Egmont, książka Bogaty albo biedny – wydawnictwo Studio Emka, pendrive.

„Gdy zwierzątko nas opuszcza…” Dobrze wiemy, że zwierzaki żyją krócej od ludzi i mój syn jest tego świadomy, ale fajnie by było przeczytać artykuł szczegółowy, jak sobie radzić, gdy nasi milusińscy bardzo chorują lub niespodziewanie odchodzą od nas…

Marcin Wieczorek

Nagroda: książka Cukiernia kosmetyczna – wydawnictwo Publicat, kubek.

Życie sławnych osób – od biedaka do miliardera. Czy istnieje przepis na zarabianie milionów? – może fajnie byłoby pokazać, jak zwykli ludzie dochodzili do czegoś w życiu i że ich drogi nie zawsze biegły tak łatwo i prosto, jakby się wydawało.

Natalia Krawczyk

Nagroda: książka Akademia prezentów – wydawnictwo Martel, kubek.

Co zrobić z większymi kwotami, które małe dzieci otrzymują w prezencie np. na chrzciny, urodziny? Odkładać, opłacić z nich bieżące potrzeby brzdąca czy może zafundować mu coś ekstra? Chodziłoby tu o kwoty od 100 zł w górę i o przedział wiekowy, mniej więcej 0-5 lat.

Anna Kaczmarska:

Nagroda: książkCukiernia kosmetyczna – wydawnictwo Publicat, kubek

W ramach nowoczesnych technologii proponuję temat ,,Miarowe użytkowanie przenośnych urządzeń komputerowych”. Zbyt częsty dostęp do tableta, komórek, może uzależnić juz najmniejsze dziecko. Nieuniknione jest użytkowanie komórek, komputera w dobie dzisiejszej cywilizacji. Plusy/minusy technologii, a przy okazji sposoby na wykorzystanie czasu z dzieckiem i wpływ na wychowanie. W ramach tego zagadnienia proponuję rozwinąć temat ,,Przestępczość w sieci”. Warto też uświadamiać starsze dzieci o przemocy w internecie. Warto uświadamiać rodziców jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci.

Anna Kwiatkowska: 

Nagroda: książka Akademia prezentów – wydawnictwo Martel, kubek.

Dziecko niepełnosprawne w rodzinie – jak radzić sobie finansowo, skąd pozyskać dodatkowe fundusze, gdzie najlepiej ulokować gotówkę? Wychowuję samotnie 6-latkę z wysoko funkcjonującym autyzmem. Chciałabym świadomie zainwestować w rozwój córki. Myślę, że rodziców dzieci zdrowych, jak i tych chorych temat zainteresowałby.

Nagrody w konkursie ufundowali:

Partner strategiczny Smart Start:

alior_logo

Sponsorzy nagród:

SuperSkarbonka.pl