Wyślij PIT podczas zakupów w centrum handlowym

W dniach 11-13 marca (od piątku do niedzieli) w godzinach 12.00-18.00 w centrach handlowych w największych miastach Polski będzie można wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. W 67 galeriach handlowych w 55 miastach w całej Polsce pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Eksperci z urzędów skarbowych będą pełnić dyżur na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Pomocy urzędników jest bezpłatna i aby z niej skorzystać należy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeśli planujemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje niezbędne jest zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładna kwota przychodu uzyskanego w 2014 r.

Lista lokalizacji dyżurów pracowników ZUS jest dostępna na stronie Szybki PIT >>

Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Źródło informacji: Ministerstwo Finansów