Zaproszenie na warsztaty ekonomiczne

Warsztaty Smart Start w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

W tym roku szkolnym zapraszamy na cykl warsztatów Smart Start do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W trakcie zajęć dzieci będą poznawać świat pieniędzy i ekonomii.

Od listopada do lutego przyszłego roku Fundacja Ekomini i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie organizują warsztaty ekonomiczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci w budynku biblioteki przy ul. Rajskiej 1. Podczas warsztatów animatorzy będą wprowadzać dzieci w świat finansów. Podczas pierwszej części zajęć wyjaśnią pojęcia ekonomiczne i porozmawiają z dziećmi na temat oszczędzania, pożyczania i wydawania pieniędzy oraz o przedsiębiorczości. W drugiej dzieci razem z rodzicami będą wykonywać drobne prace plastyczne związane z tematem zajęć, np. świnki skarbonki, szkatułki, banknoty itp.

Terminy i tematy warsztatów:

18 listopada 2016, godz. 17:15  „Świnka Skarbonka”
16 grudnia 2016, godz. 17:15 „Po co nam pieniądze?”
27 stycznia 2017, godz. 17:15 „Poszukiwacze skarbów”
24 lutego 2017, godz. 17:15 „Oszczędzanie i zasoby Ziemi”

Zapisy Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Wypożyczalnia i Pracowania dla Dzieci – pok. 48 (parter), ul. Rajska 1 lub telefoniczne nr tel. 12 37 52 256.
Liczba uczestników jest ograniczona.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Fundacja Ekomini

Niezależna organizacja non-profit działająca na terenie Polski. Powołana w celu promocji edukacji dzieci w zakresie ekonomii, zarządzania finansami, nowych technologii, rozwijania przedsiębiorczości i aktywnego stylu życia.

W roku szkolnym 2015/2016 fundacja zorganizowała dla dzieci Akademię Ekomini, Warsztaty Smart Start w Teatrze Groteska i stworzyła portal dla rodziców SmartStart.pl. Ponadto wzięła udział w Wielkim Smoczym Pikniku podczas Wielkiej Parady Smoków w Krakowie.