Zygzakiem przez Świat Pieniędzy

Książeczka Zygzakiem przez Świat Pieniędzy autorstwa Dariusza Rębosza jest pierwszym zeszytem z cyklu Zygzakiem przez Świat …., który wprowadziła na polski rynek wydawniczy Fundacja grajWysoko.

Z książeczki Zygzakiem przez Świat Pieniędzy dzieci dowiedzą się skąd się biorą pieniądze, jak samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Znajdą odpowiedzi na pytania czy warto pożyczać oraz jak pieniądze mogą na siebie zarabiać.

Seria wprowadza dziecko w świat różnorodnych tematów. Informacje zawarte w każdym zeszycie bawią, śmieszą i co najważniejsze inspirują do myślenia i działania.

W serii ukazały się :
Zygzakiem przez Świat Pieniędzy
Zygzakiem przez Świat Wartości

W najbliższym czasie ukażą się:
Zygzakiem przez Świat Stereotypów
Zygzakiem przez Świat Czasu i Przestrzeni
Zygzakiem przez Świat Motywacji
Zygzakiem przez Świat Kreatywności

Opinie nauczycieli i pedagogów

Autorzy w interesujący i przyjazny sposób wprowadzają młodych czytelników w świat finansów, doradzają jak zdobyć oraz pomnożyć kapitał. Doskonały, operujący prostym językiem przewodnik, który można wykorzystać na lekcjach przedsiębiorczości.

Joanna Pawełczyk, nauczyciel w ZSO nr 16 w Kielcach

Gratuluję autorowi napisania tej książki. Dzięki formie, w jakiej została napisana, dzieci będą mogły zastanowić się nad pewnymi sytuacjami i rozważać pewne kwestie. Myślę, że zdecydowanie spełni swoją funkcję i zachęci młodych ludzi do oszczędzania. Książka nie jest podręcznikiem o inwestowaniu, a raczej zbiorem praktycznych rad. Napisana przystępnym językiem. Super przydatna wiedza podana w lekki, przyjemny sposób.

Teresa Bojarska Nauczyciel gimnazjum, Radom

Książeczka Zygzakiem przez Świat Pieniędzy zasługuje zdecydowanie na rekomendację ze względu na zawartość merytoryczną, nieagresywną przyjazną szatę graficzną oraz dostosowany poziom języka. Doskonale nadaje się do wykorzystania na lekcjach etyki, historii, przedsiębiorczości i godzinach wychowawczych.

Anna Ziemska i Łukasz Malinowski, pedagodzy różnych szczebli eudukcji,
autorzy programu nauczania etyki Ludzkie ścieżki, Warszawa